Lütfen üyelik bilgilerinizi eksiksiz ve doğru şekilde giriniz.

ÜYELİĞİNİZ BULUNMAKTADIR

Yazmış olduğunuz T.C Kimlik numarasına kayıtlı bir üyelik (E-Posta) bulunmaktadır.
Şifrenizi hatırlamıyorsanız lütfen şifremi unuttum’a tıklayınız.
Şifrenizi hatırlıyorsanız lütfen giriş yap’a tıklayınız.

ÜZGÜNÜZ

EHLİYET YAŞINIZ SEÇTİĞİNİZ ARAÇ KRİTERLERİNE UYGUN DEĞİLDİR. LÜTFEN BAŞKA BİR ARAÇ SEÇİNİZ.

Ayrıntılı bilgi almak için 0850 222 80 55 numaralı rezervasyon merkezimizi arayabilir ve alternatif tarihlerle ilgili destek alabilirsiniz

Lütfen T.C Kimlik Numaranızı Eksiksiz Şekilde Giriniz.

GÖNDER

SIK SORULAN SORULAR

Central, Türkiye çapında yüksek standartta araç kiralama ihtiyacınızı 15.000 km’ye gelmeden yenilenen son model ve ağırlıklı olarak Volkswagen ve Audi araçlarla karşılamaktan mutluluk duyacaktır. Araç kiralama ihtiyaçlarınız için rezervasyon taleplerinizi web sitemizden, Türkiye’nin her yerinden 0850 222 80 55 no’lu rezervasyon merkezimizden veya tüm ofislerimizden güvenli bir şekilde yaptırabilirsiniz. 

Bu sayfada, Genel Kiralama ve Sigorta koşullarımız ile internetten yapacağınız işlemlere ilişkin detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. İşlem yapmadan önce çok dikkatli bir şekilde okumanızı rica ederiz. Tarafınızdan anlaşılmayan konular varsa rezervasyon merkezimize veya kiralama yaptığınız ofis çalışanlarımıza danışabilirsiniz.

Dönüşünüzde, kiralamanızla ilgili bir şikâyetiniz veya sorularınız olursa araç kiralama sözleşmesini sonlandırmadan önce bunları belirtiniz. Herhangi bir nedenle kiralama yaptığınız ofiste sorularınıza cevap bulamaz ve sorununuzu çözemezseniz, bir ay içerisinde musteri@centraltr.com adresine yazılı olarak bildirimde bulunmanızı rica ederiz.

SORULAR

İnternet sitesinden rezervasyon yapmak neden daha avantajlı? İnternet sitesinden araç kiralamak güvenli midir? Rezervasyonumu iptal edebilir miyim?

Central Rent a Car internet sayfalarından sadece 3 adımda hızlı ve güvenli araç kiralayabilirsiniz; üstelik indirimli internet fiyatlarımızla! Central Rent a Car’da rezervasyonlar plakaya atama şeklinde yapıldığından kiralama koşullarını tam olarak karşılamanız halinde araç garantiniz vardır ve rezervasyonu yaptığınız araç dışında sürprizle karşılaşmazsınız. Central’da araç grubunu değil, kiralayacağınız aracın modelini seçme ayrıcalığını yaşarsınız. İnternet sitemizden yapmış olduğunuz araç kiralama işlemi, kesin satış niteliği taşıdığından rezervasyonunuzu tamamlamak için kira bedeli karşılığı tutar kredi kartınızdan tahsil edilecektir. Rezervasyonunuzu değiştirmek veya iptal etmek isterseniz, işlemlerinizi internet sitemizden üyelik ekranı vasıtası ile yapabileceğiniz gibi 0850 222 80 55 no’lu rezervasyon merkezimize ve  rezervasyon@centraltr.com adresine yazılı bildirim ile yapabilirsiniz. Kiralama işleminizi, aracı teslim alacağınız zamandan en az 6 saat öncesine kadar ücretsiz olarak iptal edebilirsiniz. Kiralamaya 6 saatten daha az kalan sürelerde işlemin iptal edilmesi veya kiralama şartlarına uyulmamasından ötürü aracın size teslim edilememesi halinde rezervasyonu yapılan aracın bir (1) günlük kira bedeli iade edilmeyecektir. Rezervasyon yoğunluğu olan dönemlerde (15 Haziran-15 Eylül arası ve bayramlar) ücretsiz rezervasyon iptali kiralamaya 24 saat kala sona erecek ve 1 günlük kiralama ücreti iade edilmeyecektir. Kiralama esnasında kira kontratını imzalamanız gerekmektedir. Bunun dışında, ofis yetkililerimiz sizden aracın grubuna göre bir provizyon bedeli talep edeceklerdir. Blokaj tutarları: Ekonomik grup araçlar için 500 TL Orta grup araçlar için 750 TL Üst grup araçlar için 1.000 TL Lüks grup araçlar için 2.000 TL

Sürücü belgesi ve yaş sınırlamaları nasıldır?

Central Rent a Car’dan araç kiralayabilmeniz için; Ekonomik grup araçlarda en az 21 yaş ve 1 yıllık geçerli sürücü belgesi  Orta grup araçlarda en az 25 yaş ve 2 yıllık geçerli sürücü belgesi  Üst grup araçlarda en az 28 yaş ve 5 yıllık geçerli sürücü belgesi sahibi olmanız gerekmektedir.

Kredi kartım olmak zorunda mı? Ödemeyi ne şekilde yapabilirim?

Araç kiralayabilmek için kendi adınıza düzenlenmiş bir kredi kartına sahip olmalısınız. Sürücü ve ek sürücüler haricinde kontratta yer almayan bir isme ait kredi kartını kesinlikle kabul edemediğimizi bildirmek isteriz. Kiralamanızın toplam tutarı kontrat başlangıcında kredi kartından tahsil edilecektir. Kira bedelinin yanı sıra, kredi kartınızdan araç gruplarına göre değişen bir blokaj (provizyon) alınacaktır. Bu blokaj, yakıt farkları ve/veya oluşabilecek diğer ekstra masraflar için alınmaktadır; kiralanan aracın sorunsuz bir şekilde ofise iade edilmesinin ardından 2 gün ila 1 hafta arasında çözülecektir. Blokaj tutarları: Ekonomik grup araçlar için 500 TL Orta grup araçlar için 750 TL Üst grup araçlar için 1.000 TL Lüks grup araçlar için 2.000 TL

Kiralama süresi ne kadardır? Gecikme durumlarında uygulama ne şekildedir?

Araç kiralama süresi en az 24 saattir. Daha kısa süreli araç kiralamak isterseniz 1 günlük fiyat uygulamak durumundayız. 3 saate kadar olan gecikmelerde, her saat için kira bedelinin 1/3’ü 3 saatti aşan gecikmelerde ise 1 günlük kira ücreti tahsil edilecektir. Aylık kiralamalarda bir ay 30 gündür. Uzun süreli kiralama ihtiyaçlarınız için 0212 290 67 10 no’lu telefonumuzdan yardım alabilir veya bu sitede yer alan teklif talep formunu doldurarak teklif isteyebilirsiniz.

Kira kontratında değişiklik talebimi nasıl gerçekleştireceğim?

Değişiklik talepleriniz Central Rent a Car’ın elindeki imkanlar ile sınırlı ve ancak Central’ın açık onayı ile mümkündür. Aşağıdaki koşullardan herhangi birisinde meydana gelebilecek bir değişiklik kiralama şartlarını ve mevcut fiyatınızı değiştirebilir.

 • - Dönüş tarihinin ve saatinin değiştirilmesi (uzatma/erken iade)
 • - Dönüş istasyonunun değişikliği
 • - Araç grubu değişikliği
 • - Kontrata ilave sürücü eklenmesi talebi
 • - Saat Farkı

Kiralama süresini uzatma talebiniz, ilk uzatmada telefon ile alınır ve ücreti mail order ile tahsil edilerek onaylanır. Daha sonraki uzatma taleplerinde ise; ofislerimizden birine şahsen gelerek uzatma işlemini gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Araç kiralama fiyatlarına dahil olan hizmetler nelerdir? Sürpriz bir bedel ile karşılaşır mıyım?

Web sitemizde gördüğünüz tüm fiyatlara aşağıdaki hizmet ve ürünler dahildir. Central’ın fiyat politikası, kullanıcılarımızın gördükleri fiyat dışında sürpriz bedeller ile karşılaşmaması esasına dayanır. Bu nedenle kiralama fiyatlarımıza pek çok araç kiralama firmasının aksine tüm sigortalar dahildir. Fiyatlara dahil olan hizmetlerimiz:

 • - Kaza Sigortası (CDW)
 • - Bireysel Kaza Sigortası (BKS) trafik sigortası limitleri ile sınırlı
 • - Hırsızlık Sigortası
 • - Üçüncü Şahıs Sorumluluk Sigortası imm limitleri ile sınırlı
 • - Lastik, cam veya farda hasar meydana gelen hasarlar zabıt ibrazı halinde geçerlidir
 • - Havalimanı vergileri
 • - Yol yardımı
 • - Sınırsız kilometre kullanım
 • - KDV

Aracı birden fazla kişi kullanabilir mi?

Aracı, kiralayan kişinin dışında bir kişinin de kullanabilmesi için geçerli kimlik ve sürücü belgesi bilgilerinin kiralama başlangıcında sözleşmeye tanımlanması ve günlük ek sürücü ücretinin ödenmiş olması gerekir. Bu kurala uyulmaması halinde tüm sigortalar geçersiz olacak; kiracı ve aracı kullanan kişiler tüm ceza ve hasarlardan sorumlu olacaklardır.

Yakıt uygulaması nasıldır?

Araçlarımız size dolu depo olarak teslim edilir. Aracı iade etmeden önce ofisimize en yakın benzin istasyonunda depoyu doldurmanızı rica ederiz. Aracınızı eksik yakıt veya boş depo ile teslim etmeniz durumunda eksik miktar kadar yakıt farkını hizmet ücreti ile birlikte tahsil etmek durumundayız.

Otoyol geçişleri ve trafik cezalarında prosedür ne şekildedir?

Araçlarımızın tamamında otoyol geçişlerinde sorun yaşamamanız için HGS mevcuttur. Ücretlendirmesi, kira sürenizin sonunda ofis çalışanlarımız tarafından yapılacak geçiş kontrolleri sonucunda kredi kartınızdan tahsil edilecektir.

Yürürlükte olan tüm trafik kural ve kanunlarına uyma zorunluluğunuz vardır. Aracın kullanımından kaynaklanan trafik cezaları da dahil olmak üzere her türlü ceza kullanıcıya ait olup, hangi nedenle olursa olsun aracın resmi ulusal veya yerel makamlar tarafından tutulması nedeni ile geçecek zaman kiralama süresi içerisinde kabul edilir. Kiralama süresinden sonra Central Rent a Car’a bildirimde bulunulan trafik cezaları kredi kartınızdan tahsil edilecektir.

Kiraladığım araçlar yurtdışına çıkabilir miyim?

Kiraladığınız araçla maalesef yurtdışına çıkış yapamazsınız.

Aracı teslim aldığım ofise mi iade etmek zorundayım? Farklı bir ofise bırakabilir miyim?

Central ofislerinin bulunduğu şehirlerde, ilçe belediye sınırları dahilinde olması koşulu ile araçların müşterilerimize teslimi ve iade alınması ücretsizdir. Central ofisinin bulunmadığı bir şehir veya yöreye araç teslimatı istenirse imkanlar dahilinde ve ücret karşılığında bu hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Araç kiraladığınız ofisten farklı bir şehirdeki Central ofisine iade etmek isterseniz tek yön ücreti uygulanır. Tek yön ve teslimat ücretleri hakkında detaylı bilgiyi 0850 222 80 55 no’lu rezervasyon merkezimizden alabilirsiniz.

Sigorta teminatları neleri kapsar? Hangi durumlarda sigortalar geçersiz sayılır?

Kiralık araçlarımıza zorunlu tüm sigortaların yanı sıra, çarpma, çarpışma ve hırsızlık teminatlarını kapsayan kasko sigortası da yaptırmaktayız. Olası bir sigorta bedelinin tazmin edilebilmesi için, aracın olay yerinden uzaklaştırılmadan anlaşmalı kaza tutanağı veya hasar tespit tutanağının tarafınızdan temin edilmesi gerekmektedir. Alkol ve uyuşturucu etkisi altında oluşan hasarlar, aracın sözleşmede belirlenen kişiler dışında bir kişi tarafından kazaya karışması, evrakları tamamlanmamış hasarlar, aracın yol koşullarına uygun olmayan sürüşünden kaynaklanan hasarlar (örn. aracın altının vurulmasından kaynaklı ) münhasıran sözleşmede tanımlı kullanıcıya aittir. Beyan ile hasar tazmini mümkün değildir. Sigorta teminat limitlerinin üzerinde kalan her türlü hasar sorumluluğu kullanıcılarımıza ait olduğunu önemle belirtmek isteriz.

Genç Sürücü Sigortası Nedir?

Central Rent a Car’dan araç kiralayabilmeniz için; Ekonomik grup araçlarda en az 21 yaş ve 1 yıllık geçerli sürücü belgesi Orta grup araçlarda en az 25 yaş ve 2 yıllık geçerli sürücü belgesi Üst grup araçlarda en az 28 yaş ve 5 yıllık geçerli sürücü belgesi sahibi olmanız gerekmektedir. Genç sürücü sigortası orta ve üst grup araçlarımızdaki yaş sınırını 2 yıl daha düşürmenizi ve bu gruplardaki araçları kiralamanızı sağlayan bir sigorta ürünüdür. Genç Sürücü Sigortası ile orta ve üst grup araçlarda limitler aşağıdaki şekilde değişmektedir;

Genç Sürücü Sigortası ile;

 • Orta grup araçlarda en az 23 yaş ve 2 yıllık geçerli sürücü belgesi
 • Üst grup araçlarda en az 26 yaş ve 5 yıllık geçerli sürücü belgesi sahibi olmanız gerekmektedir.